فهرست

پذیرش بیش از ۸۰۰ دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر پرویز امری معاون آموزشی دانشگاه از ورود بیش از ۸۰۰ دانشجوی پذیرفته شده در آزمون های سراسری سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به این دانشگاه خبر دادند.

دکتر امری ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به جامعه دانشگاهی به ویژه دانشجویان جدیدالورود گفتند: این دانشگاه بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در سال تحصیلی جاری پذیرای حدود ۸۲۶ دانشجوی جدید بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشتند: از این تعداد ۱۰۰ دانشجو در رشته پزشکی، ۳۹ نفر در رشته دندان پزشکی، ۸۳ نفر در دانشکده پرستاری و مامایی، ۵۷ نفر در رشته های توانبخشی، ۲۳۵ نفر در رشته های پیراپزشکی، ۶۰ نفر در رشته های پرستاری و بهداشت عمومی دانشکده پرستاری و مامایی رامسر و ۸۸ نفر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی واحد پردیس خودگردان دانشگاه پذیرفته شده اند.

 وی با ذکر این نکته که از این تعداد ۴۴۳ نفر دانشجوی دختر و بیش از ۳۸۳ دانشجوی پسر می باشند گفت: ثبت نام الکترونیکی این دانشجویان در روزهای یکشنبه تا جمعه ۳۰-۲۵ شهریور ماه ۹۷ انجام و ثبت نام حضوری دانشجویان نیز از روز یکشنبه تا سه شنبه ۳-۱ مهر ماه در محل آموزش دانشکده مربوطه صورت گرفت.

دکتر امری معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد: دانشگاه در مقاطع فوق تخصصی بالینی ۳ نفر، دکترای تخصصی PhD ۴ نفر، دستیاری تخصصی، بالینی و دندانپزشکی ۸۱ نفر، کارشناسی ناپیوسته ۴۵ نفر پذیرش داشته است.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان افزود: تعداد کل دانشجویان در حال تحصیل  و دانشجویان جدید الورد بیش از ۴۰۸۰ دانشجو می باشند