فهرست

مسمومیت ۴۰ دانش‌آموز در روستای آهنگرکلا بزرگ بابل

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر جوانیان متخصص بیماری‌های عفونی و معاون بهداشتی دانشگاه از مسمومیت ۴۰ دانش‌آموزدر مدرسه ابتدایی شهید علی‌پور روستای  آهنگرکلا بزرگ  بابل خبر داد.

دکتر جوانیان گفت: کارشناسان مرکز بهداشت روستای آهنگرکلا بخش گتاب بابل گزارشی مبنی بر مسمومیت چند دانش‌آموز به این مرکز ارائه نمودند.

وی با اشاره به اینکه گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل بعد از دریافت گزارش بلافاصله به این روستا اعزام شد، اظهار داشت:  در مرحله نخست مشخص شد تعدادی از دانش‌آموزان دچار علائم بیماری گوارشی مانند تهوع، اسهال و استفراغ شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: پس از دریافت اطلاعات از والدین این دانش‌آموزان مشخص شد برخی از این کودکان از روز قبل نیز علائم این بیماری را داشتند.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ دانش‌آموز این مدرسه از کلاس‌های مختلف درگیر این مسمومیت شده بودند،  تصریح کرد: بررسی در روستا نشان داد هیچکدام از اهالی روستا به این بیماری مبتلا نشدند بنابراین به نظر می‌رسد علت بروز این علائم را در مدرسه باید جستجو کرد.

متخصص بیماری‌های عفونی اذعان داشت: از آب و غذای بوفه مدرسه نمونه‌گیری انجام شد و به آزمایشگاه ارسال، و درحال بررسی می باشد.

وی بیان داشت: هیچ‌کدام از دانش‌آموزان نیاز به بستری شدن نداشتند و مراحل درمان در درمانگاه روستا انجام شد.پزشک خانواده بطور شبانه‌روزی در این درمانگاه مستقر می باشد.