ب

اگر فردی واکسن دریافت کرد، به کرونا مبتلا نخواهد شد؟

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر عمادی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها را بعد از تزریق واکسن تاکید کرد.

دکتر «سیدناصر عمادی» سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی بابل در گفتگو با بخش خبر شبکه تبرستان در پاسخ به سوال «اگر فردی واکسن دریافت کرد، به کرونا مبتلا نخواهد شد»، گفت: به چهار دلیل پاسخ سوال قطعا خیر است، که دلیل اول آن این‌است که کسانی که واکسن را دریافت می کنند برای شروع دریافت ایمنی کامل بدن در مقابله با بیماری کرونا، باید وقت و فرصت لازم را در اختیار داشته باشد که ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد.

وی دلیل دوم رو اینطور اعلام نمود: ایمنی کامل برای بعضی از افرادی که واکسن را دریافت کرده ممکن است چند ماه طول بکشد که 
وی با اشاره به اینکه دریافت واکسن به این معنی نیست که ایمنی کامل و صد درصد در مقابل کرونا ایجاد می‌شود، اذعان داشت: حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از کسانی که واکسن را دریافت می کنند ممکن است هرگز ایمنی کامل را پیدا نکنند که این دلیل سوم می باشد.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی بابل با ذکر این نکته که استفاده از ماسک و سایر پروتکل‌هایی که فرد را در مقابل بیماری کرونا ایمن می‌کند، گفت: دلیل چهارم افرادی هستند که هنوز این واکسن را دریافت نکردند، بخصوص افراد زیر ۱۲ سال که ناقل بیماری کرونا خواهند بود.

دکتر عمادی افزود: ضرورت لازم علمی، تخصصی و تجربی برای هموطنان در سراسر استان این است که برای تزریق واکسن اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری: