ب

بازگشت شنوایی به ۱۰ کودک مازندرانی در بابل / پایان دلشوره های ۱۰ مادر مازنی برای شنوایی فرزندان خود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر کیاکجوری از دهمین عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان آیت الله روحانی بابل خبر داد.

دکتر کیوان کیاکجوری متخصص گوش و حلق و بینی و فلوشیپ اتولوژی و نورو اتولوژی و کوکلئار ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: دهمین عمل جراحی کاشت حلزون برای دختر ۲۱ ماهه بابلی با موفقیت انجام شد.

این متخصص اذعان داشت: تاکنون ۱۰ عمل جراحی کاشت حلزون در دانشگاه علوم پزشکی بابل با موفقیت به انجام رسیده است که به لطف خدا همه این کودکان، شنوایی خود را بدست آوردند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه درمان این بیماران زمان طلایی دارد که قبل از تکلم می باشد، گفت: خانواده ها باید در بدو تولد در مراحل غربالگری شنوایی بسیار حساس باشند، اگر بچه هایی که دچار اختلال شنوایی هستند در غربالگری شناسایی نشوند در سنین بالا اعمال جراحی در آنها دچار مشکل می شود و نمی تواند مفید و موثر باشد.

وی بیان داشت: والدینی که فرزندشان کاندیدای  این عمل می شوند باید همکاری موثر و تنگاتنگ با تیم جراحی، شنوایی شناسی، گفتار درمانی و... داشته باشند تا بتوانند از نتایج بسیار خوبی برخوردار شوند.

از استان گلستان هم در نوبت جراحی کاشت حلزون شنوایی قرار دارند

همچنین محسن منادی مدیر کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی بابل در حاشیه این عمل گفت: پس از قراردان پروتز در قسمت داخلی گوش، روند فعال‌سازی، برنامه ریزی و تنظیم بخش خارجی پردازشگر کاشت حلزون شنوایی توسط گروه شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی بابل حدود ۵ هفته دیگر برای این کودک بابلی انجام خواهد شد.

وی بیان داشت: مرکز کاشت حلزون شنوایی دانشگاه علوم پزشکی بابل از ابتدای راه‌ اندازی تاکنون که نزدیک به ۷ ماه می گذرد توانست با لطف خداوند شنوایی را به ۱۰ کودک مازندرانی که از سن ۱۵ماه تا ۳ سال بودند و از نقاط مختلف استان از جمله شهرهای بهشهر، فریدونکنار، بهمنمیر، محمود آباد ، نکا، ساری و بابل مراجعه کردند، هدیه بدهد.

محسن منادی ادامه داد: نکته‌حائز اهمیت این است که عمل جراحی کاشت حلزون هم بر روی کودکان و هم بر روی بزرگسالان انجام می گردد ولی شرط انجام عمل برای بزرگسالان داشتن گفتار مناسب می باشد.

اشتراک گذاری: