فهرست

باید و نبایدهای مصرف ویتامین D برای پیشگیری از شیوع کرونا

پزشک فوق تخصص بیماری‌های گوارشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا بر مصرف ویتامین‌های محلول در چربی مثل ویتامین D بسیار تاکید می‌شود، گفت: اکثر مردم دچار کمبود ویتامین D هستند و باید سعی در جبران کمبود این ویتامین در بدن کرد چراکه برای مقابله با ویروس کرونا مقدار مشخصی از مصرف ویتامین D تعریف شده است به عنوان مثال برای فرد بالغ ویتامین D با سطح بالای ۵ را می‌توان در نظر گرفت.

ثبت پراکندگی بیماران بستری مبتلا به کرونا در بابل توسط گروه جهادی پژوهشی شهید شجاعیان دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، گروه جهادی پژوهشی شهید شجاعیان با دریافت اطلاعات اولیه از مراکز مراجعه بیماران (بیمارستان ها و مراکز سرپایی)، به تجزیه و تحلیل آنها می پردازند.

داروها بر اساس پروتکل وزارت بهداشت بین بیماران مبتلا به کرونا توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر رضازاده از توزیع داروها بر اساس پروتکل وزارت بهداشت بین بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

آموزش کمک پرستاری نیروهای داوطلب مردمی جهت مبارزه با کرونا ویروس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر ذبیحی از برگزاری کلاس های آموزش کمک پرستاری برای نیروهای داوطلب مردمی جهت مبارزه با کرونا ویروس خبر داد.

انجام تست تشخیص کرونا بیماران بستری در "آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بابل"

دکتر رضا قدیمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: این آزمایشگاه با آماده سازی وسایل و مواد لازم و انجام اولین آزمایش راه اندازی و پس از تائید آزمایشات اولیه، از سوی انستیتو پاستور ایران، در تاریخ ۱۷ اسفند مجوز رسمی آزمایشگاه جامع سلامت وزارت بهداشت را دریافت و رسما آغاز بکار نمود.