فهرست

۷ بند راهبرد اجرایی برای کاهش فشار سنگین به بخش های بستری و احتمال کمبود تخت بیمارستانی

وزیر بهداشت در نامه ای به معاونین درمان، بهداشت و غذا و دارو وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و ۷ بند راهبرد اجرایی جهت کاهش فشار سنگین به بخش های بستری و احتمال کمبود تخت بیمارستانی بخصوص مراقبت های ویژه را ابلاغ کرد.

شرکت در دورهمی، ۲۲ نفر از یک خانواده بابلی را به کرونا مبتلا کرد

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، ۲۲ نفر از اعضای یک خانواده بابلی به دلیل شرکت در یک دورهمی به ویروس کرونا مبتلا شده و اکثر آن‌ها در بیمارستان روحانی بستری هستند.

نتایج آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیاری فوق تخصصی در روز پنجشنبه ۲ بهمن ماه ۹۹ برگزار شد و ۶۵۹ داوطلب در این آزمون شرکت کردند.

ابلاغ برنامه ملی استفاده از شبیه سازها در آموزش پزشکی تا پایان شهریورماه

با هدف آماده سازی دانشجویان برای مواجهه با موقعیت‌های بالینی، افزایش امنیت بیماران و کاهش خطا ها و قضاوت های بالینی پزشکان و پرستاران، شبیه‌سازی آموزشی به عنوان تکنیک و رسانه تسهیل یادگیری و بهبود عملکرد، در حال توسعه در آموزش پزشکی است.

لزوم بازنگری اجرای طرح شناسایی خانه به خانه موارد مبتلا در قالب شیوه محله محور پس از سکون جمعیت سیال

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به جابجایی جمعیت در روزهای اخیر به دلیل سفرهای نوروزی، اجرای طرح شناسایی خانه به خانه موارد مبتلا در قالب شیوه محله محور را منوط به سکون جمعیت سیال دانسته و مرحله جدید بیماریابی را مستلزم بازنگری، عنوان کرد.

غربالگری بهداشت و درمان اهالی روستای بندبن بندپی شرقی با حضور دانشجویان جهادی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، جانعلی‌زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه از غربالگری بهداشتی و درمانی اهالی روستای بندبن بندپی شرقی با حضور دانشجویان جهادی خبر داد.

چگونه باور کنیم کسانی که ماسک را از ما دریغ کردند قرار است به ما واکسن بدهند؟

وزیر بهدشت در آیین کلنگ زنی بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شهید رجایی بابلسر با اشاره به کنترل مناسب بیماری کرونا در کشور، گفت: برای مدیریت بیماری با سختی‌هایی روبرو بودیم.

ایران سال آینده از سازندگان موفق واکسن کرونا خواهد بود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح روند موفقیت آمیز تولید واکسن ایرانی کرونا ، گفت: از اردیبهشت یا خرداد ماه سال آینده جمهوری اسلامی ایران یکی از سازندگان بسیار موفق واکسن در جهان خواهد بود.